Podnośniki Nożycowe

Podnośniki nożycowe – dlaczego warto?

Podnośniki Nożycowe

Są stworzone – jak wszystkie – do prac na wysokości, wznoszą się wysoko w powietrze. Są dobrą, solidną platformą do pracy, otoczona barierkami. Można więc śmiało stwierdzić, że podnośniki nożycowe są bezpieczne. Trudno z nich spaść, chyba że ma się wyjątkowe umiejętności. Fachowo określa się je mianem MEWP (z ang. Mobile Elevated Work Platform, w wolnym tłumaczeniu: mobilna podnoszona platforma robocza). Warto także przybliżyć nazwę, otóż podnośniki nożycowe zawdzięczają swoją nazwę, ponieważ ich mechanizm przypomina nożyczki (patrz zdjęcie na górze). Mają one także coś ważnego, mały rozmiar. Niektóre ich wersje dają możliwość wykonywania prac wewnątrz pomieszczenia. Takowe podnośniki nożycowe zaopatrzone są w napęd elektryczny, aby uniknąć emisji spalin.

Zastosowanie oraz kilka cennych informacji

Ich zastosowanie zawsze pojawi się… gdzieś wysoko. Wszędzie tam gdzie nie może dotrzeć nawet najlepsza drabina czy rusztowanie. Poza tym używając drabiny mamy większe ryzyko upadku, po co ryzykować, skoro mamy o wiele bezpieczniejsze podnośniki nożycowe? Ich kolejna zaleta to szybkość. Mimo iż wyposażone są zazwyczaj w napęd elektryczny, to i tak są dosyć szybkie. Są także stabilne, gwarantują to cztery koła oraz podpory. Właśnie te cechy czynią je bardzo praktycznymi. Można jest stosować do przycinania drzew, prac montażowych i konserwacyjnych wewnątrz budynków (na przykład centrum handlowe, hala produkcyjna).

Podnośniki nożycowe są także bardzo stabilne, nie tylko przez wspomniane wcześniej dodatkowe podpory, ale dzięki temu, że ich ładunek jest zawsze równomiernie rozłożony. Wynika to z faktu, że ruch „nożyczek”, platformy jest pionowy. Ponadto podpory dają także możność pracy na nierównym podłożu, to bardzo cenna zaleta. Nie zawsze przyjdzie nam pracować na tak równym podłożu jak podłoga w magazynie. Warto także podkreślić, że różne podnośniki nożycowe mają różne zasilanie, na rynku są bowiem dostępne różne wersje: hydrauliczne, pneumatyczne czy mechaniczne. Jeśli już jesteśmy przy wersjach, są także podnośniki stacjonarne oraz mobilne. Różni je, jak można się domyśleć, fakt posiadania napędu lub jego brak. Kolejna niewątpliwa zaleta to ich rozmiary gdy są złożone, zajmują bardzo mało miejsca. Podnośniki nożycowe są bardzo niepozorne a ich umiejętności olbrzymie. Warto, przy pracach na wysokości, się nimi zainteresować.

Reklamy