Podesty Ruchome

Podesty Ruchome to multum opcji

Podesty RuchomeNa dzień dzisiejszy podesty ruchome mogą nam przydać się w bardzo różnych, dostępnych na rynku, wersjach. Jest ich dosłownie mnóstwo. Różnią się wszystkim a zarazem niczym. Jak na jarmarku do wyboru, do koloru. Trzeba być jednak bardzo przezornym aby dobrze wybrać i nie żałować. Poza tym szeroki wybór podestów ruchomych oznacza, że nie ma jednego uniwersalnego, który będzie dobry np. do małego pomieszczenia i jednocześnie wzbijemy się na nim na czwarte piętro. Takie rzeczy się wykluczają, dlatego podesty ruchome są dostępne w tak wielu różnych wariantach, opcjach i modelach.

Aby się w tym wszystkim nie pogubić warto przedstawić dwa główne rodzaje (jest ich o wiele więcej) jakie prezentują podesty ruchome:

  1. Podnośniki nożycowe – Wyróżnia je mechanizm, na który składa się stos skrzyżowanych rur. Swoją nazwę zawdzięczają sposobowi działania, podobnego do tego nożyc, gdy platforma jest podnoszona czy opuszczana. Są także cenione ze względu na możliwość podnoszenia ciężkich przedmiotów. Mówi się, że to specyficzne podesty ruchome. Nie należy się także zdziwić, gdy zobaczy się je, na przykład, w galerii handlowej. Wynika to z faktu, że są one małych rozmiarów a wersje z napędem elektrycznym można stosować wewnątrz. Ponadto wersje z napędem na cztery koła są chyba najciekawsze, mają dobrą trakcję i są idealne do miejsc o nierównym podłożu. Generalnie chodzi tu o specyficzne, wymagające lokacje.
  2. Podnośniki teleskopowe – Kolejna opcja z działu podesty ruchome. Mają one bardzo duży zasięg poziomy, większy niż inne rodzaje platform i żurawi budowlanych. Jest to znakomite rozwiązanie w przemyśle oraz budownictwie. Ich zasięg oscyluje między 9,5 metra a 24,5 metra! Jak widać pod tym względem są bezkonkurencyjne! Lepsze modele są także zaopatrzone w boczne stabilizatory, które dodatkowo są asekuracją przy wykonywanej pracy i zwiększają bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Podesty Ruchome prezentują sobą bardzo szeroki wachlarz możliwości. Trzeba bowiem wiedzieć do czego chcemy takowy podest wykorzystać. Gdy mam tę kwestię ustaloną, wszystko staje się łatwe. Mają także dwojakie zasilanie: elektryczne (wspomniane wcześniej prace wewnątrz budynków) oraz spalinowe. Są także podzielone pod względem napędu (na przykład napęd na wszystkie cztery koła). W ramach doinformowania także warto dodać, że podesty ruchome mają także różne opony – tradycyjne oraz piankowe (stosowane na nawierzchniach chropowatych). Przed wynajmem bądź kupnem warto poprosić o radę fachowca, który będzie znał podesty ruchome jak własną kieszeń.

Reklamy